Bouřka

24. května 2007 v 18:45 |  My Thoughts
Miluju bouřky, zvlášť ty letní. Když můžu nechat na svou tvář dopadat kapky teplého deště. Když můžu běžet bosa zvlhlou loukou a mávat rukama kolem sebe a představovat si, jako že létám. Je to nádherný pocit svobody. Z člověka pomalu zpadávají dusné myšlenky a špatná nálada se rozpouští v dešti. Pocit beznadějnosti se rozlévá z mého těla ven a mizí z hromem kdesi v dáli. Blesky křižují oblohu a s každým novým zábleskem se víc fascinovaná krásou přírody. Jenom při dešti vidíte matku Zemi v její přirozenosti, v nahé nádheře stvoření.

Miluju teplý déšť pozdě v noci. Je tma a město klidně spí. Odpočívá po horkém vyčerpávajícím dni a sbírá síly na nový boj. Zato země, louky, lesy, rybníky, pole, parky se osvěžují v krásném dešti a vydávají tajemnou půlnoční letní vůni do okolí. Voda smývá prach z listů a dodává vláhu žíznivé půdě. Potůčky se stékají a křižují se a spojují se v jeden krásný životadarný zázrak naší planety. Je to úchvatné vědět, že to všechno je tu pro nás, my se z toho smíme těšit, jak je libo. Nikdo nám nebrání v procházce přes posečené pole, nikdo nás neudá, pokud půjdeme v noci úplňkovým lesem.
Lidi, sem tak šťastná na téhle planetě, že i když se mi stane něco zlýho, někdo mě zraní na srdci, vždycky vím, že příroda je tu pro mě a čeká, až příjdu a budu se dívat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama