Gathering and Council

26. září 2007 v 22:27 | Scarthia Buthergia |  Gathering and Council
Takže, rozjíždím další kapitolovou povídku, tentokrát se jménem Gathering and Council (Shromáždění a proces) a hlavní postavou je trošku zvláštní kluk jménem JImmy. Jen tak pro pochopení, cokoli uvedené v ( ) závorkách má popisovat Jimmyho myšlenkové procesy, jakkoliv si odporují s tím, jak se chová na venek. Možná se vám to bude zdát ze začátku divný, ale prosím, abyste to nějak pochopili. Díky. A teď směle do čteni:
Zvedl hlavu od skřínky a vytáhl černou bundu. Právě skončila poslední hodina, nenáviděná fyzika a on chtěl být co nejdřív pryč, pryč od těch lidí bez duše, co jsou tak bezcitní.
Bylo to jen pár týdnů, co odmítl se zúčastnit jedné akce s kamarády a ti ho od té doby začli ignorovat. Mrzelo ho to, a tak pomalu upadal do depresí. (Kdo by taky byl v pohodě, když se jeho jediní kámoši rozhodnou nebrat ho na vědomí). Ale tohle byl začarovaný kruh. Čím byl smutnější, že si ho nevšímají, tím víc se od něj odvraceli. Snažil se nasadit příjemnou tvář, usmívat se, být milý, ale to to jen zhoršovalo. A tak se nakonec rozhodl ke kroku, který by za normálního stavu nikdy nebyl schopen udělat (to víte, jsem trochu… zvláštní).
Šel za nimi a řekl :'Tak kam dneska půjdeme? Já bych bral nějakou kavárnu, co vy na to?' Koukali na něj, jako by přilítl z Marzu, či co. Podívali se na sebe (takový ty hnusný pohledy plný odporu), zkontrolovali jeho duševní stav a pak nesměle přikývli.

'Super, Tak po škole?'
'Platí.' Odpověděli jako dvojčata.
No a tím konverzace skončila. Oni dva si začli zase povídat a rozjímat nad novým plánem (kdovíco tam vůbec spolu řeší) a jemu nezbylo než klidit pole. Ale hned se cítil podstatně líp. Musel se sice vnucovat, ale možná že dokáže přitáhnout Mikyho a Jeiky zpátky,a budou zase nerozlučná trojka jako kdysi... Ale to by museli být jiní lidé.
'Tak který kafe si dáme?' ptal se Miky, ale otázku směřoval jen na Jeiky, která stála hned za ním.
'Tak třeba cappuccino se šlehačkou a oříškama, ju?' odpověděla Jeiky.
'A já…' nestihl už doříct Jimmy a tak musel počkat, až si ti dva vyřídí objednávku a odejdou hledat stolek. Zase tu byl sám (jako bych to nečekal).
'Dobrý den, dal bych si horkou čokoládu.'
'Dobrá, bude to…eh..1.30 dolaru.'
'Díky.' Vzal si čokoládu a šel hledat tu dvojičku.
Prošel skoro celou kavárnou, než je našel skoro úplně vzadu ve výklenku, (to abych je nemohl najít) jak zaníceně diskutují o nadcházejících letních prázdninách.
'Pojedem do Kentucky, máme tam super chatu v lesích, krásnej výhled na jezero, hory okolo, zdravej vzduch…' Jeiky jela jako parní válec, který někdo omylem odbrzdil na vysokém kopci. Miky na ní jen zasněně koukal, občas přikývl, ale Jimmiho dokonale ignorovali. (Tak co, mám tu sedět, nemám tu sedět…) Nakonec Jeiky dovyprávěla svůj (děsivý, úmorný, pomóc, co sem komu udělal) stručný popis okolí chatky, způsob dopravy tam a zpátky a dokonalý program na celý dva týdny jejich předpokládaného pobytu. Jimmy v tu dobu už dávno blouznil ve vodách Arghonatu (můj svět, hmm) a přemýšlel, zda-li má cenu tam s něma vůbec jezdit, když ho vůbec neberou na vědomí, když…
'Jimmy? A co ty na to říkáš? Pojedeš s náma?'
'Co?' Chvíli mu trvalo, než se zorientoval. (Jsem v kavárně s nesnesitelnejma lidma…)
'No bavíme se tu o našich prázdninách, tak chceme znát tvůj názor.' Jeiky se tvářila jak kyselý citron, který plave kdesi v Mrtvém moři.
'Jo, myslim, že je to bombastický.' Pohledy jeho dvou kamarádů tomu ovšem nenasvědčovaly a tak rychle dodal:
'Je to vážně skvělý, už se těším.' Teď už jejich tváře nevypadali jako idioti propuštěný z blázince.
'Super, odjíždíme teda za dva týdny.' oznámil Miky a Jimmimu neunikl jeho lovecký pohled na Jeikinino poprsí. (No to bude sranda, narženej samec a ukecaná slepice).
'Souhlas.'
A rozešli se (hurá, hurá), teda Jimmy šel na bus stop, a Miky Jeiky odvážel autem.
Na tuhle historku si vzpomněl, zatímco si oblékal bundu a kráčel ven, do chladného odpoledne a mířil domů, nemyslíc na nic jiného, než jak se naučit vycházet s lidma.
Nevím, kdy bude další kapitolka, ale už mám skoro celopu koncepci příběhu v hlavě :-) Tak se těšte
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leito Leito | Web | 28. září 2007 v 21:54 | Reagovat

Ty hele, se začínám bát :) se to až moc podobá jisté trojičce osob :D

2 Scarthia Buthergia Scarthia Buthergia | 3. října 2007 v 17:41 | Reagovat

No, nejdřív to mělo být takový úplný vyznání, jak se u nás cejtim, ale pak sem si vzala jen něco, třeba tu dovolenou a pár dalších podrobností. Neboj, nezesměšním tě.

3 Leito Leito | 3. října 2007 v 17:45 | Reagovat

Ale toho se nebojim, píšeš úžasně, a nebojim se že si ze mě budeš utahovat , to mi nevadí, klidně můžeš :-D Ale tu ukecanou slepici si teda vyprošuju! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama